Střed obce

Střed obce Doloplazy

Architektonická studie od firmy KLAR řeší hasičskou zbrojnici, budovy obecního úřadu, budovy s obecními byty, kulturní dům a také přilehlé veřejné prostory.

OU4.JPG

Studie úprav centrální části obce reaguje na potřeby obce a jejich občanů a snaží se řešit území jako univerzální prostor pro několik zdánlivě neslučitelných funkcí. Stávající objekty jsou každý v jiném technickém stavu a mají různé stáří.

K odstranění je navržena pouze stodola a sušárna. Na stejném místě je pak navržena nová hasičská zbrojnice se zázemím pro technické služby obce, pódiem a zázemím pro místní zájmové spolky.

Hasičárna 2.JPG

Vjezd do hasičské zbrojnice v místě stávající stodoly.

Hasičárna.png

Pohled z areálu za kulturním domem.

Hasičárna 3.JPG

Vstupní prostor hasičské zbrojnice se schodištěm do I. patra, kde se bude nacházet zasedací místnost.

Hasičárna 4.JPG

Obecní úřad zůstane ve stávající budově, jen se bude nacházet v přízemí, pro lepší dostupnost.

OU.JPG

Nad obecním úřadem vzniknou prostory vhodné pro klubovny spolků a také obřadní síň, která bude k dispozici také na zasedání zastupitelstva, či výroční schůze spolků.

OU 1.JPG

Do středu obce bude nově zařazena i knihovna, která by se měla nacházet v budově OÚ. V místě stávající hasičské zbrojnice. Pošta je umístěna v části, kde je v současné době klubovna skautů.

OU 2.JPG

Kulturní dům projde rekonstrukcí. Na sále vznikne mezonet, který navazuje na balkon nacházející se v prvním patře. Rekonstrukce počítá i s prostorem přísálí s přilehlou kuchyní.

OU 3.JPG

Ve dvoře je navržen univerzální prostor pro zábavu a kulturní akce s pódiem, hledištěm a velkou pergolou navazující na kulturní sál. 

OU 5.JPG

Relaxační část nazvanou „hanácká zahrada“ s květnatou loukou, jezírkem a ovocným sadem vznikne za kulturním domem spolu s posezením a klidovou zónou.